Při plnění nádrží raketoplánu Endeavour palivem byl zaznamenán nový únik vodíku. NASA proto rozhodla o dalším odkladu startu.

Plnění nádrží bylo zastaveno, aby se posoudil rozsah úniku, oznámil mluvčí amerického Národního úřadu pro letectví a vesmír (NASA). Vesmírká agentura uvedla, že únik byl zaznamenán na stejném místě jako v sobotu. Podrobnosti o odkladu uvede na tiskové konferenci ráno tamního času.

Jedná se o nový odklad startu. Raketoplán měl původně vyletět v sobotu, ale start byl odložen právě kvůli úniku vodíku při plnění nádrží a byl naplánován na dnešních 11:40 SELČ.

Endeavour se sedmičlennou posádkou má za úkol vynést na Mezinárodní vesmírnou stanici (ISS) poslední část japonské laboratoře Kibo.

Související
Newsletter

Týden s technologiemi Otakara Schöna

Události posledního týdne ve světě technologií podle Otakara Schöna

Editor rubriky Tech Otakar Schön pro Vás vybírá nejzajímavější nebo nejzásadnější události ze světa technologií, které se odehrály v uplynulém týdnu. Každý pátek v podvečer najdete ve své mailové schránce.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru