Informovala o tom agentura Reuters, podle které se Microsoft snaží vyjít vstříc zákazníkům, kteří se během ekonomické krize zdráhají utrácet.

Softwarový výrobce doufá, že nový operační systém bude mít na trhu větší úspěch než Vista, který si nezískal mezi zákazníky příliš velkou oblibu. Oficiálně bude nový operační systém Windows 7 uveden na trh 22. října. Zájemci si ho však od pátku mohou předobjednat v amerických obchodech jako Best Buy, na serveru Amazon.com a na internetových stránkách Microsoftu.

Společnost Microsoft uvedla, že nová verze Windows 7 pro domácí uživatele se bude ve Spojených státech od pátku do 11. července prodávat za 49,99 dolaru (asi 930 korun). Zákazníci software získají po jeho přivedení na trh v říjnu.

Po 11. červenci se nové Windows 7 budou prodávat za 119,99 dolaru (zhruba 2240 korun). Srovnatelná verze operačního systému Vista se prodává za 129,99 dolaru a při svém vstupu na trh v roce 2007 stála 159,99 dolaru.

Nová verze Windows 7 pro společnosti s více uživateli se bude prodávat do 11. července za 99,99 dolaru a posléze za 199,99 dolaru. Srovnatelná verze Vista stojí stejně.

Firma Microsoft rovněž uvedla, že umožní upgrade zdarma na novou verzi Windows 7 všem zákazníkům, kteří zakoupili počítač se základní verzí operačního systému Vista. Microsoft a výrobci počítačů doufají, že toto opatření pomůže předejít výraznému propadu prodeje před uvedením systému Windows 7 na trh.
Související
Newsletter

Týden s technologiemi Otakara Schöna

Události posledního týdne ve světě technologií podle Otakara Schöna

Editor rubriky Tech Otakar Schön pro Vás vybírá nejzajímavější nebo nejzásadnější události ze světa moderních technologií, které se odehrály v uplynulém týdnu. Každý pátek v podvečer najdete ve své mailové schránce.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem příjmu newsletteru. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru