Do konce příštího roku by se v zemích Evropské unie včetně České republiky mělo prodat více než 50 milionů kopií nového operačního systému Windows 7. Uvedla to analytická firma IDC.

Na konci příštího roku bude podle IDC s Windows 7 pracovat více než 1,5 milionu zaměstnanců v odvětví informačních technologií, což je přibližně 18 procent jejich celkového počtu v zemích EU.

Jejich zaměstnavatelé ve spojitosti se zahájením prodeje Windows 7 získají za první rok od uvedení systému tržby v odhadované výši 70 miliard eur. Největší podíl na tržbách ponesou malé a střední firmy. Zároveň má v souvislosti s novými Windows vzniknout v EU až 40 tisíc nových pracovních míst.

V České republice podle analýzy IDC přispějí Windows 7 k zachování a vytvoření celkem 34 tisíc pracovních míst v IT oblasti. České firmy přitom na každou korunu, kterou Microsoft utrží za prodej licencí Windows 7, prodají zařízení, software a služby v hodnotě 19,18 koruny.


"V nepříznivé ekonomické situaci je důležitý každý impulz, který přispěje k udržení zaměstnanosti a zvyšování životní úrovně," uvedla generální ředitelka české pobočky Microsoftu Jane Gilsonová.

Celosvětově se podle IDC v prvním roce prodá 177 milionů kopií Windows 7, což do konce roku 2010 zajistí práci celkem sedmi milionům lidí v IT odvětví. Podle odhadu IDC pak partneři společnosti Microsoft, výrobci hardwaru, softwaroví vývojáři a poskytovatelé IT služeb, vygenerují tržby v celkové hodnotě 320 miliard dolarů.

Související
Newsletter

Týden s technologiemi Otakara Schöna

Události posledního týdne ve světě technologií podle Otakara Schöna

Editor rubriky Tech Otakar Schön pro Vás vybírá nejzajímavější nebo nejzásadnější události ze světa technologií, které se odehrály v uplynulém týdnu. Každý pátek v podvečer najdete ve své mailové schránce.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru