Akcie na newyorské Wall Street ve středu vzrostly díky solidním výsledkům hospodaření čipového gigantu Intel. Pro investory byla jeho čísla dalším znamením, že ekonomika není v tak špatném stavu, jak se myslelo.

Index Dow Jones vzrostl o o 3,1 procenta (256,72 bodu) na 8616,21 bodu. Je to jeho nejvyšší jednodenní zisk od 23. března. Index technologického trhu Nasdaq posílil o 3,5 procenta (63,17 bodu) na 1862,90 bodu.

Investory přitáhly na trh silné podnikové výsledky, předpověď dalšího hospodaření Intelu a další příznivá čísla o ekonomice. Akcie rostly již v pondělí, kdy vlivná analytička zvýšila doporučení emisi Goldman Sachs Group.

"To, co pozorujeme, je potvrzením, že tu stabilizace skutečně je," citovala jednoho z obchodníků agentura AP.

Intelu se ve výsledku za druhé čtvrtletí projevila rekordní pokuta 1,45 miliardy USD (26,9 miliardy Kč) od Evropské unie za omezování konkurence. Bez zahrnutí trestu ale Intel vydělal jednu miliardu dolarů a výrazně tak překonal odhady analytiků. Nad jejich očekáváním skončily i tržby.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru