Internet v telefonu studenti zapínají hlavně během cestování a o přestávkách ve škole, tedy v době, kdy nemají přístup ke klasickému internetu. Vyplývá z průzkumu, kterého se letos v červnu zúčastnilo 600 studentů ve věku 15 až 26 let.

Asi 55 procent studentů na internetu v mobilu denně surfuje více než deset minut, každý pátý dokonce více než půl hodiny. Jedná se o zákazníky všech mobilních operátorů v ČR. Informace z průzkumu ČTK poskytla společnost Vodafone. "Přes polovinu studentů svůj mobil pro volání, SMS a internet využívá více než půl hodiny denně," uvedla za společnost Alžběta Weinfurtová.

Studenti jsou on-line skoro pořád 

Podle průzkumu se internet, ať už v počítači nebo v mobilu, stal téměř nepostradatelnou součástí každodenního života českých studentů. Více než čtvrtina z nich je on-line neustále a jen malá část je odkázána na připojení kratší než jedna hodina denně.

Nejčastěji internet přes mobil zapínají studenti na severní Moravě, kde je to podle průzkumu 58 procent dotázaných. V jižních Čechách a na jižní Moravě je to shodně 55 procent respondentů, v Praze 53 procent, na západě Čech 52 procent. Nejméně, a to 45 procent respondentů, podle průzkumu internet v mobilu používá v severních a východních Čechách.


Internet v mobilu studenti nejčastěji využívají během cestování, celkem v 70 procentech případů, a dále o přestávce, ve 43 procentech případů. Podle průzkumu je to v 82 procentech případů hlavně kvůli spojení s přáteli, dále kvůli vyřizování elektronické pošty a vyhledávání informací o dopravním spojení. V 64 procentech se připojují, aby si přečetli zprávy.

Školy v ČR se k používání mobilů stavějí různě. Ve většině z nich ale platí, že studenti mobily smějí používat jen o přestávkách. Při hodině musejí mít telefony vypnuté a v tašce. Některé školy kvůli tomu upravily i školní řády a stanovily tresty za porušení.

 

Související
Newsletter

Týden s technologiemi Otakara Schöna

Události posledního týdne ve světě technologií podle Otakara Schöna

Editor rubriky Tech Otakar Schön pro Vás vybírá nejzajímavější nebo nejzásadnější události ze světa technologií, které se odehrály v uplynulém týdnu. Každý pátek v podvečer najdete ve své mailové schránce.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru