Internet v telefonu studenti zapínají hlavně během cestování a o přestávkách ve škole, tedy v době, kdy nemají přístup ke klasickému internetu. Vyplývá z průzkumu, kterého se letos v červnu zúčastnilo 600 studentů ve věku 15 až 26 let.

Asi 55 procent studentů na internetu v mobilu denně surfuje více než deset minut, každý pátý dokonce více než půl hodiny. Jedná se o zákazníky všech mobilních operátorů v ČR. Informace z průzkumu ČTK poskytla společnost Vodafone. "Přes polovinu studentů svůj mobil pro volání, SMS a internet využívá více než půl hodiny denně," uvedla za společnost Alžběta Weinfurtová.

Studenti jsou on-line skoro pořád 

Podle průzkumu se internet, ať už v počítači nebo v mobilu, stal téměř nepostradatelnou součástí každodenního života českých studentů. Více než čtvrtina z nich je on-line neustále a jen malá část je odkázána na připojení kratší než jedna hodina denně.

Nejčastěji internet přes mobil zapínají studenti na severní Moravě, kde je to podle průzkumu 58 procent dotázaných. V jižních Čechách a na jižní Moravě je to shodně 55 procent respondentů, v Praze 53 procent, na západě Čech 52 procent. Nejméně, a to 45 procent respondentů, podle průzkumu internet v mobilu používá v severních a východních Čechách.


Internet v mobilu studenti nejčastěji využívají během cestování, celkem v 70 procentech případů, a dále o přestávce, ve 43 procentech případů. Podle průzkumu je to v 82 procentech případů hlavně kvůli spojení s přáteli, dále kvůli vyřizování elektronické pošty a vyhledávání informací o dopravním spojení. V 64 procentech se připojují, aby si přečetli zprávy.

Školy v ČR se k používání mobilů stavějí různě. Ve většině z nich ale platí, že studenti mobily smějí používat jen o přestávkách. Při hodině musejí mít telefony vypnuté a v tašce. Některé školy kvůli tomu upravily i školní řády a stanovily tresty za porušení.

 

Související
Newsletter

Týden s technologiemi Otakara Schöna

Události posledního týdne ve světě technologií podle Otakara Schöna

Editor rubriky Tech Otakar Schön pro Vás vybírá nejzajímavější nebo nejzásadnější události ze světa moderních technologií, které se odehrály v uplynulém týdnu. Každý pátek v podvečer najdete ve své mailové schránce.

Přihlášením k newsletteru beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru