Děčínská radnice bude při komunikaci s lidmi využívat sociální síť Twitter. Mluvčí radnice Barbora Vechová ČTK řekla, že od zavedení služby si město slibuje hlavně snazší kontakt s mladými lidmi. Podle ní je jim tento internetový komunikační nástroj bližší než tradiční sdělovací prostředky.

Twitter je internetová služba, která umožňuje komunikaci s jinými uživateli. Díky němu mohou lidé na svou profilovou stránku a na stránky svých odběratelů posílat například přes SMS krátké blogové příspěvky takzvané tweety, a to maximálně o délce 140 znaků. Mohou také číst vzkazy jiných. Služba vznikla v roce 2006. K nejznámějším uživatelům služby patří americký prezident Barack Obama. Letos v červenci nařídila Twitter úředníkům využívat třeba britská vláda.

Podle Vechové město Děčín očekává od Twitteru především zrychlení toku informací od magistrátu k občanovi. "Nepřímo tak navazujeme na námi nedávno zavedenou službu SMSinfo, tedy odebírání krátkých textových zpráv přímo z úřadu," uvedla. Lidé mohou nyní magistrátu klást dotazy formou SMS, stejnou formou jim je zaslána nejpozději do tří pracovních dnů odpověď. Lidé se rovněž mohou zaregistrovat k odběru informačních SMS a od dubna mohou také prostřednictvím SMS zaplatit v Děčíně parkovné.

S využívání Twitteru je děčínská radnice mezi samosprávami v Ústeckém kraji výjimkou, města mají hlavně klasické internetové stránky. Například mluvčí ústeckého a chomutovského magistrátu Milan Knotek a Tomáš Branda ČTK řekli, že službu nevyužívají a ani o tom neuvažují. Ústí nad Labem využívá k informování lidé v mimořádných situacích SMS zprávy. V Chomutově zase připravují vznik informačního centra cestovního ruchu a jeho součástí bude také využití SMS.

Související
Newsletter

Týden s technologiemi Otakara Schöna

Události posledního týdne ve světě technologií podle Otakara Schöna

Editor rubriky Tech Otakar Schön pro Vás vybírá nejzajímavější nebo nejzásadnější události ze světa technologií, které se odehrály v uplynulém týdnu. Každý pátek v podvečer najdete ve své mailové schránce.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru