Děčínská radnice bude při komunikaci s lidmi využívat sociální síť Twitter. Mluvčí radnice Barbora Vechová ČTK řekla, že od zavedení služby si město slibuje hlavně snazší kontakt s mladými lidmi. Podle ní je jim tento internetový komunikační nástroj bližší než tradiční sdělovací prostředky.

Twitter je internetová služba, která umožňuje komunikaci s jinými uživateli. Díky němu mohou lidé na svou profilovou stránku a na stránky svých odběratelů posílat například přes SMS krátké blogové příspěvky takzvané tweety, a to maximálně o délce 140 znaků. Mohou také číst vzkazy jiných. Služba vznikla v roce 2006. K nejznámějším uživatelům služby patří americký prezident Barack Obama. Letos v červenci nařídila Twitter úředníkům využívat třeba britská vláda.

Podle Vechové město Děčín očekává od Twitteru především zrychlení toku informací od magistrátu k občanovi. "Nepřímo tak navazujeme na námi nedávno zavedenou službu SMSinfo, tedy odebírání krátkých textových zpráv přímo z úřadu," uvedla. Lidé mohou nyní magistrátu klást dotazy formou SMS, stejnou formou jim je zaslána nejpozději do tří pracovních dnů odpověď. Lidé se rovněž mohou zaregistrovat k odběru informačních SMS a od dubna mohou také prostřednictvím SMS zaplatit v Děčíně parkovné.

S využívání Twitteru je děčínská radnice mezi samosprávami v Ústeckém kraji výjimkou, města mají hlavně klasické internetové stránky. Například mluvčí ústeckého a chomutovského magistrátu Milan Knotek a Tomáš Branda ČTK řekli, že službu nevyužívají a ani o tom neuvažují. Ústí nad Labem využívá k informování lidé v mimořádných situacích SMS zprávy. V Chomutově zase připravují vznik informačního centra cestovního ruchu a jeho součástí bude také využití SMS.

Související
Newsletter

Týden s technologiemi Otakara Schöna

Události posledního týdne ve světě technologií podle Otakara Schöna

Editor rubriky Tech Otakar Schön pro Vás vybírá nejzajímavější nebo nejzásadnější události ze světa moderních technologií, které se odehrály v uplynulém týdnu. Každý pátek v podvečer najdete ve své mailové schránce.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem příjmu newsletteru. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru