UPC Direct bude po zahájení šíření HD obsahu po CS LINKu a Skylinku třetí platformou u nás, která vysoké rozlišení přinese. Podle interních zdrojů UPC Direct by v ČR vysílaly v HD rozlišení stanice Eurosport, National Geographic, HBO, Voom, Filmbox a TV Barrandov. V budoucnosti pak pravděpodobně ještě program ČT1.

Náklady na přípravu HD satelitního vysílání zatím UPC Direct nezveřejnila, ale podle vedení společnosti by se tato novinka neměla nijak dotknout cen, které platí zákazníci.

Společnost dále uvádí, že v současné době je třeba na příjem ve vysokém televizním rozlišení připravit všechny antény, což potrvá do léta 2010.

UPC ČR je největší tuzemská firma poskytující kabelovou a satelitní televizi či internet a počet jejích zákazníků v ČR byl ke konci 1. pololetí 2009 1,131 milionu. Česká UPC je součástí nadnárodní společnosti UPC Direct, která poskytuje kabelové a satelitní služby také na Slovensku, v Maďarsku či Rumunsku.
Související
Newsletter

Týden s technologiemi Otakara Schöna

Události posledního týdne ve světě technologií podle Otakara Schöna

Editor rubriky Tech Otakar Schön pro Vás vybírá nejzajímavější nebo nejzásadnější události ze světa moderních technologií, které se odehrály v uplynulém týdnu. Každý pátek v podvečer najdete ve své mailové schránce.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem příjmu newsletteru. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru