Zálohy kontaktů či záznamů v kalendáři jde pomocí mobilní sítě odeslat na zabezpečené datové servery a tam je uchovat pro případnou další potřebu.

Konkurence podobnou službu nenabízí, O2 ji naopak již poskytuje například ve Velké Británii nebo Španělsku. Dosud si zákazníci mohli kontakty zálohovat jen po připojení telefonu ke svému počítači.

Službu firma bez poplatku nabízí zákazníkům registrovaným v programu O2 Extra. Přihlášení i účast v programu je bezplatná a lze ji provést on-line na www.o2extra.cz v sekci Moje Extra.

Zájemce na internetu zadá telefonní číslo svého přístroje a obdrží autorizační kód pomocí SMS. Aplikace jej potom pomocí pěti snadných kroků provede výběrem a nastavením synchronizace. Zákazník přitom neplatí za uložení kontaktů, za zaslané SMS ani připojení k Internetu během synchronizace. Všechny uložené údaje si pak může na webu prohlížet a editovat a podle potřeby je též aktualizované nahrát zpět do svého mobilního telefonu.

"Snad každý už má zkušenost se ztrátou či poškozením mobilního telefonu nebo třeba se situací, kdy děti nechtěně vymažou celé složky. Nový přístroj se dnes dá pořídit za pár korun a SIM kartu se starým číslem umíme vyměnit na počkání. Nicméně uložená data byla až doposud nenahraditelná," uvedl ředitel pro produktový marketing a věrnostní programy společnosti Bohdan Tetiva.

Data zákazníka budou uložena v datacentrech O2 a budou zákazníkovi přístupná z jakéhokoliv počítače nebo telefonu připojeného k internetu. Technologie zálohuje pouze data uložená v paměti telefonu. Pokud si někdo ukládá kontakty na SIM kartu, je nutné je před zálohováním překopírovat do paměti telefonu. Nyní je k dispozici možnost zálohovat data u 40 typů telefonů, což reprezentuje přibližně 1,1 milionu uživatelů služeb O2. Postupně se jejich počet bude rozšiřovat.
Související
Newsletter

Týden s technologiemi Otakara Schöna

Události posledního týdne ve světě technologií podle Otakara Schöna

Editor rubriky Tech Otakar Schön pro Vás vybírá nejzajímavější nebo nejzásadnější události ze světa moderních technologií, které se odehrály v uplynulém týdnu. Každý pátek v podvečer najdete ve své mailové schránce.

Přihlášením k newsletteru beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru