Zlatý kruh zdobený jemnými lístky ležel u nohou pohřbené ženy.

O vykopávkách v thráckém pohřebišti u města Sliven ve východním Bulharsku informovala dnes bulharská média. Hrob zámožné thrácké ženy pochází ze třetího století našeho letopočtu.

Kromě věnce se v hrobu našly i zlaté náramky, náušnice, poháry a bronzový svícen. Nález prý dokládá, že ženy měly v thrácké společnosti významné postavení a mohly hrát důležitou roli.

Thrákové žili v antických časech na Balkáně. Obývali oblasti, které zasahují do dnešního Bulharska, Řecka a Turecka. Archeologové dodnes nalézají jejich velkolepé poklady.


Bulharsko v posledních letech o velkou část svého historického dědictví přichází. O cennosti minulých věků totiž archeology často připraví vykrádači vykopávek. Až třetina nalezených předmětů tak může podle odborných odhadů končit v zahraničí.
Související
Newsletter

Týden s technologiemi Otakara Schöna

Události posledního týdne ve světě technologií podle Otakara Schöna

Editor rubriky Tech Otakar Schön pro Vás vybírá nejzajímavější nebo nejzásadnější události ze světa technologií, které se odehrály v uplynulém týdnu. Každý pátek v podvečer najdete ve své mailové schránce.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru