Pokrytí ČR multiplexem 2, který zahrnuje komerční televize Nova a Prima, se zvýší z 59 na 63 procent obyvatel. Pokrytí multiplexem 3, v rámci něhož vysílají stanice Public TV a Z1, stoupne ze 46 na 52 procent obyvate.

Radiokomunikace vyměnily anténní systém na Kleti v polovině července 2009. Přípravné práce na spuštění digitálního vysílání dalších multiplexů probíhaly již v několikaměsíčním předstihu. Výměna antény byla nezbytnou podmínkou pro spuštění dalších digitálních multiplexů z této lokality. Multiplex 2 bude šířen na 50. kanále, multiplex 3 na kanále 22.

"Do konce září letošního roku ještě začneme digitálně vysílat ze sušického vysílače Svatobor," uvedl vedoucí útvaru rozvoje a investic Českých Radiokomunikací Jiří Vykydal. Vysílač Kleť je pro multiplex 2 v pořadí čtrnáctým spuštěným vysílačem, pro multiplex 3 osmým.

Digitální televizní vysílání bylo spuštěno v systému DVB-T na území Prahy již v roce 2000. Probíhající proces digitalizace televizního vysílání bude završen v roce 2012, kdy bude na území Česka vystavěna digitální vysílací infrastruktura pokrývající až 99,6 procenta populace digitálním pozemním televizním a rozhlasovým vysíláním.
Související
Newsletter

Týden s technologiemi Otakara Schöna

Události posledního týdne ve světě technologií podle Otakara Schöna

Editor rubriky Tech Otakar Schön pro Vás vybírá nejzajímavější nebo nejzásadnější události ze světa moderních technologií, které se odehrály v uplynulém týdnu. Každý pátek v podvečer najdete ve své mailové schránce.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem příjmu newsletteru. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru