Díky on-line vypořádání jsou akcie společnosti Telefónica O2 C.R. obchodované na burze RM-SYSTÉM stále s nárokem na dividendu.

Rozhodný den pro výplatu letošní dividendy je 9. září 2009. Každý kdo bude mít v tento den po uzavření trhu akcie připsané na svém účtu v SCP, má nárok na dividendu 50 Kč hrubého. Následující obchodní den klesne kurz akcie na burze RM-S o čistou výši dividendy. Dividenda je splatná od 7. října.

Na pražské burze trvá vypořádání tři dny a poslední den, kdy šly akcie na tomto trhu koupit s nárokem na dividendu, byl pátek. Díky tomu se zde již akcie obchodují bez nároku na dividendu a tedy levnější. 10. září se kurz akcie na burze RM-SYSTÉM a na pražské burze vyrovná. Kurz

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru