V současnosti je k prohlížení přístupná většina ulic Prahy, dále Mělník, Beroun, Příbram, Benešov, Říčany, Brandýs nad Labem, Poděbrady a dálnice D1 z Prahy do Brna.

"V první fázi se nám podařilo zobrazit 3500 kilometrů ulic, silnic a dálnic," uvedl produktový manažer Googlu Jaroslav Bengl.

Street View umožňuje prohlížet si v mapách Google fotografie v 360stupňovém pohledu. Pokryté oblasti se v nejnižší vrstvě map zobrazují modře. Pohybovat se po nich lze prostřednictvím ikony v podobě žlutého panáčka.

Do konce roku by měly přibýt panoramatické snímky Brna, Plzně a také Českého Krumlova, Olomouce a Českého Švýcarska, které vybrali sami uživatelé v anketě.

"V příštím roce budeme dále pokračovat podle preferencí uživatelů," uvedl Bengl s tím, že snímání je kvůli sklonu slunce možné jen od jara do podzimu.

Google službu nenabízí jen na svých stránkách http://maps.google.cz, ale poskytuje ji i partnerům, kteří si ji mohou stáhnout na svůj web. Partnery jsou například pražský magistrát, agentura CzechTourism nebo server Reality.cz.

V rámci ochrany soukromí uživatelů Google na snímcích rozmazal obličeje lidí nebo registrační značky aut. Nevhodné obrázky pak mohou přímo v aplikaci označit sami uživatelé.

Podobný projekt nedávno spustila firma Mediatel, která na svých mapách v části Prahy nabízí i možnost prohlížení fotografií zevnitř některých obchodů či restaurací. Google se podle Bengla zatím dovnitř objektů nechystá.
Související
Newsletter

Týden s technologiemi Otakara Schöna

Události posledního týdne ve světě technologií podle Otakara Schöna

Editor rubriky Tech Otakar Schön pro Vás vybírá nejzajímavější nebo nejzásadnější události ze světa moderních technologií, které se odehrály v uplynulém týdnu. Každý pátek v podvečer najdete ve své mailové schránce.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem příjmu newsletteru. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru