"Je to komponenta na bázi webové aplikace, která umí jednoduše připravit z podkladů webové stránky, fotografií či textů, mobilní stránku. Ta bude zobrazena na všech mobilních telefonech," řekl produktový manažer společnosti Ivan Mikula na konferenci Mobile Internet Forum.

Seznam.cz nabídne tuto službu nejprve svým obchodníkům, kteří připravují kampaně pro klienty společnosti, pak zadavatelům reklamy a mediálním agenturám. "Uvažujeme i o spuštění pro naše uživatele, aby si mohli založit vlastní mobilní web," dodal Mikula.

Podle něj podobnou službu nyní nabízejí například Zlaté stránky společnosti Mediatel. O ceně projektu ani o obchodním modelu při nabídce této služby se zatím nechtěl Mikula vyjadřovat.

Provozovatelé velkých serverů, jako jsou kromě Seznamu.cz například také Centrum.cz či Lupa.cz, už nyní šíří prostřednictvím mobilních telefonů  ve spolupráci s mobilními operátory internetový obsah a také reklamní kampaně.

Zpravidla jsou tyto kampaně podle Patricka Zandla z internetového portálu Lupa.cz v podobě bannerů, ale také SMS a MMS zpráv. V tomto typu reklamy je podle něj velký potenciál. "Mobil je v podstatě sedmé masmédium a jeho výhodou je, že je stále v dosahu, zpravidla nepřetržitě zapnutý a data o zákaznících mobilních operátorů lze snadno využít pro marketingové cílení," řekl Zandl.

Související
Newsletter

Týden s technologiemi Otakara Schöna

Události posledního týdne ve světě technologií podle Otakara Schöna

Editor rubriky Tech Otakar Schön pro Vás vybírá nejzajímavější nebo nejzásadnější události ze světa technologií, které se odehrály v uplynulém týdnu. Každý pátek v podvečer najdete ve své mailové schránce.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru