Cestující tak opět budou moci komunikovat za letu prostřednictvím internetu. Nový systém umožní navíc přenos dat prostřednictvím mobilních technologií GSM/GPRS.

Díky systému FlyNet získají cestující v brzké době nejen možnost bezdrátového připojení k internetu (WLAN), ale budou moci také posílat SMS a využívat datových služeb prostřednictvím „chytrých“ mobilních zařízení jako PDA, iPhone nebo BlackBerry.

Lufthansa má společně s partnerskou společností Panasonic v plánu instalovat FlyNet ve všech letadlech určených pro dálkové lety do konce roku 2010.

FlyNet tímto doplňuje standardní nabídku telekomunikačních služeb dostupných v průběhu celé cesty.

Lufthansa se na zavedení širokopásmové připojení zaměřuje úmyslně, je totiž předpokladem pro neomezené užívání internetu, e-mailový přenos dat a přístup do VPN. Jen vysokorychlostní připojení navíc v budoucnosti umožní provoz aplikací využitelných například v oblasti telemedicíny, kdy bude možné na zem přenášet informace o vitálních funkcích přepravovaných pacientů.

Letecká společnost současným projektem navazuje na své dosavadní dobré zkušenosti s produktem FlyNet. Už 15. ledna 2003 totiž vzlétl světově vůbec první linkový let, jenž na palubě nabízel širokopásmové internetové připojení. Mezi květnem 2004 a koncem roku 2006, kdy byla služba stažena tehdejším partnerem Lufthansy, společností Connexion by Boeing, získalo širokopásmové internetové připojení přes WLAN značnou popularitu. Technologií FlyNet bylo tehdy vybaveno 69 dálkových letadel .
Související
Newsletter

Týden s technologiemi Otakara Schöna

Události posledního týdne ve světě technologií podle Otakara Schöna

Editor rubriky Tech Otakar Schön pro Vás vybírá nejzajímavější nebo nejzásadnější události ze světa technologií, které se odehrály v uplynulém týdnu. Každý pátek v podvečer najdete ve své mailové schránce.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru