Nové verze modelů iMac, MacBook a Mac Mini mají firmě přilákat zákazníky během vánoční sezony.

Řadě stolních počítačů iMac, kde počítač i monitor tvoří jeden panel, dal Apple nový design ve skle a hliníkovém krytu. Úhlopříčku rozšířila na 54 a 68 centimetrů. Počítače také mají rychlejší procesor a lepší grafiku. Základní cena iMaců zůstala na 1199 dolarech, ale nejdražší iMac šel nahoru o 200 dolarů na 1999.

Nové notebooky MacBook jsou lehčí, rychlejší a začínají na 999 dolarech jako dosud. Svému nejlevnějšímu počítači Mac mini za 599 dolarů dala Apple vyšší rychlost a paměť.

"Dokončili jsme tak výrobní řadu pro vánoční sezonu," uvedl provozní ředitel Tim Cook. Firma je tak podle něj před Vánocemi v dobré pozici.

Apple v úterý také představila bezdrátovou myš Magic Mouse, která reaguje na tlak a tah prstů místo běžných tlačítek. Ovládání je podobné jako na dotykovém displeji mobilů iPhone. Myš se bude prodávat jako součást iMaců nebo samostatně za 69 dolarů.

 Apple vykazuje jen slabý pokles prodeje, přestože hospodářská recese zasáhla spotřebitelské výdaje. V pondělí představila zisk a tržby, které výrazně překonaly očekávání. Čistý zisk za čtvrtletí do 26. září stoupl meziročně o 47 procent na 1,67 miliardy dolarů (zhruba 28,7 miliardy Kč). Počty prodaných Maců vzrostly o 17 procent.

Související
Newsletter

Týden s technologiemi Otakara Schöna

Události posledního týdne ve světě technologií podle Otakara Schöna

Editor rubriky Tech Otakar Schön pro Vás vybírá nejzajímavější nebo nejzásadnější události ze světa moderních technologií, které se odehrály v uplynulém týdnu. Každý pátek v podvečer najdete ve své mailové schránce.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem příjmu newsletteru. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru