Společnost Google spustila ve spolupráci s velkými nahrávacími firmami službu OneBox, která na internetu usnadní vyhledávání, sestavování a nákup hudebních nahrávek.  Služba je zatím dostupná pouze v USA.

Na novém servisu se podílejí všechny velké hudební značky - Universal Music Group, Sony Music Entertainment, Warner Music Group a EMI Music. Nahrávací průmysl zápolí s propadem prodeje a doufá, že snadnější přístup k hudbě na nejpopulárnějším světovém vyhledávači pomůže úpadek zastavit.

Nahrávací firmy chtějí zvýšit velikost digitálního trhu s hudbou. Tomu nyní dominuje servis iTunes od firmy Apple, který má asi 70 procent trhu hudby prodané přes internet.

Nový servis umožní na stránce Googlu snadný přístup k nahrávkám i rychlý přístup k prodejním servisům jako iTunes nebo Amazon.com. Výrazně se tak sníží počet kroků, které musí fanoušek udělat, aby svou oblíbenou nahrávku získal.

Službu provozují internetové firmy Lala a iLike, které nedávno koupila sociální síť MySpace z koncernu News Corp.

Související
Newsletter

Týden s technologiemi Otakara Schöna

Události posledního týdne ve světě technologií podle Otakara Schöna

Editor rubriky Tech Otakar Schön pro Vás vybírá nejzajímavější nebo nejzásadnější události ze světa moderních technologií, které se odehrály v uplynulém týdnu. Každý pátek v podvečer najdete ve své mailové schránce.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem příjmu newsletteru. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru