Přečtěte si naše testy věnované Windows 7
Na Windows 7 se sice nestojí dlouhé fronty, koupě počítače s tímto operačním systémem by ale měla po letech opět přinášet uživatelům potěšení, napsala agentura AP. Očekává se, že Windows 7 budou pracovat lépe než jejich předchůdce Vista.

Vedle vylepšení samotného softwaru vsadil Microsoft i na chytřejší marketing. Výrobci počítačů si navíc vzali příklad z rivala Apple a začali myslet i na atraktivní design počítačů.

Windows 7 by se neměly od Visty lišit tolik, jako se ona lišila od předchozích Windows XP. Mezi vylepšení má patřit kratší čas potřebný k náběhu systému, rychlejší probuzení z režimu spánku i vypnutí systému, nové uživatelské rozhraní, úspora energie, a tím i delší výdrž mobilních zařízení.

Windows 7 mají mít lepší vyhledávání z různých datových zdrojů a internetu, lepší možnost vytvoření domácí sítě, rozpoznávání češtiny při využití funkcí takzvaných Tablet PC nebo možnost dotykového ovládání počítače více prsty.
Pro Microsoft bylo rozhodující, aby vytvořil takovou verzi Windows, jakou budou mít lidé rádi, místo programu, který jim nezbude než tolerovat. Většina lidí si kupuje Windows proto, že jsou rozšířená a cenově dostupná. Je ale možné, že Microsoft přiměla k tvrdší práci rostoucí konkurence společnosti Apple a chystaného operačního systému od Googlu, napsala AP.
Související
Newsletter

Týden s technologiemi Otakara Schöna

Události posledního týdne ve světě technologií podle Otakara Schöna

Editor rubriky Tech Otakar Schön pro Vás vybírá nejzajímavější nebo nejzásadnější události ze světa technologií, které se odehrály v uplynulém týdnu. Každý pátek v podvečer najdete ve své mailové schránce.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru