Do schránek uživatelů v říjnu proudil zvýšený počet nevyžádaných e-mailů zaměřených na svátky, včetně Halloweenu. Nevyžádaná pošta na téma Halloween tvořila až půl procenta veškerého spamu.

Do konce roku Symantec očekává nárůst spamu s vánoční tématikou až na dvě procenta nevyžádané pošty. Tyto zprávy se především zaměřují na nabídku replik hodinek a jejich počet by mohl dosáhnout až dvou miliard denně. Kromě Vánoc se vlna nevyžádaných e-mailů objevila i v souvislosti s mistrovstvím světa ve fotbale 2010 v Jihoafrické republice.

Globální podíl e-mailů napadených virem byl v říjnu na průměrné úrovni jedna napadená zpráva z 230,8 e-mailu. Zhruba pětina škodlivého kódu šířeného e-mailem obsahovala v říjnu odkazy na nebezpečné webové servery.

Největší podíl spamu má Dánsko, kde nevyžádaná pošta tvoří 96,2 procenta, v USA to je 94 procent a ve Velké Británii 93 procent.
Související
Newsletter

Týden s technologiemi Otakara Schöna

Události posledního týdne ve světě technologií podle Otakara Schöna

Editor rubriky Tech Otakar Schön pro Vás vybírá nejzajímavější nebo nejzásadnější události ze světa technologií, které se odehrály v uplynulém týdnu. Každý pátek v podvečer najdete ve své mailové schránce.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru