Před několika hodinami se obě plavidla nacházela každé na opačné straně Země. Zatímco se vzdálenost mezi nimi postupně zkracuje, zkontrolovala posádka izolační plášť raketoplánu, zda při startu nedošlo k jeho poškození. K tomuto účelu použila 30metrové rameno na jehož konci jsou umístěny laserové a kamerové systémy.

Technici v řídícím středisku musí nyní vyhodnotit naměřené údaje a vyvodit, zda se Atlantis bude moci bezpečně vrátit na Zemi. Kontrole tepelného pláště věnuje NASA značnou pozornost od havárie raketoplánu Columbia, který se kvůli drobné trhlině vzniklé při startu rozlomil při návratu do atmosféry.

Mise Atlantisu je podle NASA posledním startem amerických raketoplánů v letošním roce. Úřad příští rok plánuje program s raketoplány po 30 letech zrušit. Do té doby by jich mělo do vesmíru odstartovat ještě pět.

Atlantis veze na ISS přes 13 tun náhradních dílů a materiálu pro fungování stanice na nejméně dalších pět až deset let. Jde hlavně o nádrže, gyroskopy, pumpy a další věci, které by mohly být příliš velké pro ruské, evropské a japonské nákladní vesmírné lodi, které po raketoplánech převezmou zásobování ISS.