Internetová skupina Centrum Holdings koupila od GTS Novery asi 40 000 e-mailových a webových účtů její služby Raz Dva. GTS prodej zdůvodnila svou strategií zcela opustit segment domácností a živnostníků a zaměřit se na firemní klienty. Potvrdil to ve čtvrtek mluvčí Centra Jiří Hájek. Cenu firmy neuvedly.

Centrum Holdings v rámci uzavřené dohody převezme od GTS účty v průběhu listopadu. Pro koncové uživatele se nic zásadního nezmění. Jejich e-maily, kontakty i osobní nastavení zůstanou v původní podobě. I přístup do emailové schránky zůstává nezměněn, případně může koncový uživatel využít přímo portál centrum.cz.

Prostor k dalšímu růstu

GTS již dříve převedla uživatele internetového připojení ADSL k mobilnímu operátorovi T-Mobile. Podobný krok udělaly i České radiokomunikace.

"Po akvizicích mnoha konkurenčních operátorů a následné konsolidaci máme nyní jasnou prioritu, a tou je dodávání služeb pro veřejný sektor a domácí i zahraniční firmy a korporace na českém i evropském trhu. V těchto segmentech dokážeme být naším zákazníkům maximálně užiteční, a zde také vidíme prostor k dalšímu růstu," uvedl generální ředitel Novery Stuart Evers.

"Zákazníkům budeme moci nabídnout další výhody spojené s používáním služby Centrum.cz Multimail. Těšit se mohou na dva GB místa v jejich schránce, možnost odesílání a přijímání příloh až 15 MB či na stále častěji využívaný mobilní přístup k elektronické poště," doplnil generální ředitel Centrum Holdings Pavel Mucha.

GTS Novera je celonárodní telekomunikační operátor, který poskytuje hlasové, datové a internetové služby. Vznikl v roce 2005 spojením dvou vedoucích alternativních telekomunikačních operátorů GTS Czech a Aliatel. GTS Novera je součástí mezinárodního telekomunikačního uskupení GTS Central European Holding. Společnost GTS Novera má v současnosti přibližně 600 zaměstnanců.

Centrum Holdings je internetový mediální dům s působností ve střední a východní Evropě. Návštěvnost webů Centrum Holdings je přes šest miliónů návštěvníků měsíčně. Centrum Holdings má více než 400 zaměstnanců ve třech zemích.

Související
Newsletter

Týden s technologiemi Otakara Schöna

Události posledního týdne ve světě technologií podle Otakara Schöna

Editor rubriky Tech Otakar Schön pro Vás vybírá nejzajímavější nebo nejzásadnější události ze světa technologií, které se odehrály v uplynulém týdnu. Každý pátek v podvečer najdete ve své mailové schránce.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru