K orbitálnímu komplexu připojili nový zásobník kyslíku a provedli sérii vědeckých experimentů. Zpět do ISS se podle americké kosmické agentury NASA vrací v 19:00 SEČ.

Robert Satcher a Randolph Bresnik - čerstvý otec holčičky Abigail Mae, kterou mu jeho žena Rebecca v sobotu porodila několik hodin po jeho premiérovém výstupu do volného kosmu - opustili kvůli technickým komplikacím na Satcherově skafandru přechodovou komoru o hodinu později, než se plánovalo, ve 13:24 SEČ. Satcherovi se utrhl zpětný ventil na sáčku s pitnou vodou.

Atlantis se sedmičlennou posádkou se podle plánu vrátí zpět na Zemi v pátek, od ISS se odpoutá ve středu.

Mise Atlantisu, který odstartoval z Mysu Canaveral na Floridě před týdnem v pondělí, je posledním letem amerického raketoplánu k ISS v letošním roce. Příští rok plánuje NASA program raketoplánů po 30 letech ukončit. Do té doby by měly odstartovat ještě pětkrát.
Související
Newsletter

Týden s technologiemi Otakara Schöna

Události posledního týdne ve světě technologií podle Otakara Schöna

Editor rubriky Tech Otakar Schön pro Vás vybírá nejzajímavější nebo nejzásadnější události ze světa moderních technologií, které se odehrály v uplynulém týdnu. Každý pátek v podvečer najdete ve své mailové schránce.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem příjmu newsletteru. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru