Od 3.února 2010 odstartuje eBay naostro na www.eBay.eu také v Rusku, České republice, Řecku, Norsku, Dánsku a Švédsku. Zatím tyto stránky běží v beta verzi. Národní verze poskytnou úplný překlad obsahu webu do národního jazyka a zákaznickou podporu. Díky tomu bude mít více než 182 milionů Evropanů poprvé přístup k eBay v jejich vlastním jazyce.

Dobrou zprávou pro prodejce na  třech největších trzích eBay je, že kupující z nových webů budou směrováni na nabídku z Velké Británie, Německa a eBay.com, což samozřejmě zvýší tržby i firmám, které poskytují mezinárodní přepravu zboží.

Výhody národních verzí webů

Především je to plný překlad webu. V národním jazyce nebude jen název a popis zboží, ale třeba také registrace, hledání a samozřejmě Můj eBay.  Bude možné hledat ve všech stávajících národních sítích eBay, i když ne vždy bude zboží k dispozici. Záleží totiž na prodejci, zda zboží neomezuje jen na svůj region.

Na národním webu bude uváděna lokální měna a aktuální časové pásmo. K dispozici bude zákaznická podpora v národním jazyce (ta ale bude mít základnu v Berlíně). Výhodou by měl být i lokalizovaný marketing. Potěší jistě i týdenní nabídky na výrazné slevy (zejména u produktů pocházející od prodejců z Asie a Tichomoří)

Nákupy z šesti nových zemí budou směrovány k prodejcům ve Velké Británii, Německu a USA. Od spuštění se budou moci noví zákazníci registrovat na svém národním webu a ve vlastním jazyce.

Výhoda i pro prodejce

Spuštění nových národních webů eBay by měla být skvělá zpráva především pro prodejce, kteří obchodují mezinárodně. Většina kupujících v eBay International Markets jsou totiž lidé, kteří užívají internet pro nakupování rutinně. Mluví více jazyky a nemají potíže s přeshraničním obchodem, mezinárodní dopravou, cly a daněmi, jako je DPH.

Statistiky říkají, že noví kupující v šesti zemích, kde se nové weby eBay spouštějí, jsou obecně mnohem aktivnější než noví uživatelé eBay se sídlem ve „starých“ zemích, jako je Velká Británie.

Tito kupující hledají luxusní zboží, výrobky, které buď nejsou k dispozici nebo jsou výrazně dražší v jejich vlastních zemích, a samozřejmě autentické zboží.
Související
Newsletter

Týden s technologiemi Otakara Schöna

Události posledního týdne ve světě technologií podle Otakara Schöna

Editor rubriky Tech Otakar Schön pro Vás vybírá nejzajímavější nebo nejzásadnější události ze světa technologií, které se odehrály v uplynulém týdnu. Každý pátek v podvečer najdete ve své mailové schránce.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru