Na setkání s novináři to uvedl ředitel Nokie pro region střední a východní Evropy Ján Kolimár. Podle neoficiálních informací by mohl být český Ovi Store otevřen v březnu.

Internetový obchod Ovi Store Nokia spustila letos jako konkurenci App Store americké společnosti Apple. Obchod nabízí aplikace pro mobilní telefony, hry nebo možnost stažení hudebních a video souborů.

Apple, který svůj on-line obchod pro mobily iPhone otevřel loni, zatím Nokii poráží v počtu nabízených položek.

Nokia je největším výrobcem mobilních telefonů na světě s více než třetinou trhu. Na českém trhu je rovněž jedničkou před korejským Samsungem.

Nokia nedávno oznámila, že Ovi Store by měl v distribuci mobilních her nahradit končící službu N-Gage, o kterou byl menší zájem, než čekala.
Související
Newsletter

Týden s technologiemi Otakara Schöna

Události posledního týdne ve světě technologií podle Otakara Schöna

Editor rubriky Tech Otakar Schön pro Vás vybírá nejzajímavější nebo nejzásadnější události ze světa technologií, které se odehrály v uplynulém týdnu. Každý pátek v podvečer najdete ve své mailové schránce.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru