Analytik Oppenheimeru Yair Reiner uvedl, že by tablet mohl zvýšit čtvrtletní zisk Apple o 25 až 38 centů na akcii. Analytik předpokládá, že Apple prodá za čtvrtletí milion až 1,5 milionu tabletů při průměrné ceně 1000 dolarů. Průměrnou marži čistého zisku za celou korporaci odhaduje na 22 procent.

"Naše kontroly dodavatelského řetězce Apple naznačují, že výrobní soukolí pro tablet se dává do pohybu a mělo by dosáhnout tempa pro masový trh v únoru," napsal Reiner. Dodal, že únorový harmonogram ukazuje na spuštění prodeje koncem března nebo v dubnu.

Apple bude podle analytika potřebovat pět až šest týdnů na vytvoření dostatečných zásob. Tablet bude mít dotykový displej s úhlopříčkou 10,1 palce (25,7 centimetru), podobně jako má mobil iPhone.

Apple se také obrátila na vydavatele knih, aby mohla jejich obsah šířit elektronicky.

Mnozí analytici již v srpnu uvažovali, že se tablet od Applu objeví na trhu koncem roku nebo až v roce příštím. Vycházejí z neochoty Apple pouštět do prodeje produkt, který by nebyl zcela připraven. Apple se k těmto úvahám ale zásadně nevyjadřuje.

Související
Newsletter

Týden s technologiemi Otakara Schöna

Události posledního týdne ve světě technologií podle Otakara Schöna

Editor rubriky Tech Otakar Schön pro Vás vybírá nejzajímavější nebo nejzásadnější události ze světa moderních technologií, které se odehrály v uplynulém týdnu. Každý pátek v podvečer najdete ve své mailové schránce.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem příjmu newsletteru. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru