Apple uvedl, že Nokia zneužila 13 jeho patentů z mobilů iPhone. Nokia v říjnu zažalovala Apple, že zneužívá jejích deset patentů.

Mluvčí Nokie pouze reagoval prohlášením, že zabere nějaký čas, než podnik protižalobu prostuduje. Podáním Applu se podle jeho slov nic podstatného v případu nemění. Agentura AP uvedla, že u patentových sporů vedou protižaloby často k dohodám o vzájemném využití licencí.

Podle říjnové žaloby Nokie zneužil Apple desítku jejích patentů, které se týkají bezdrátového přenosu dat, kódování mluvy a bezpečnosti. Podle protižaloby Applu se Nokia rozhodla okopírovat iPhone, zejména jeho uživatelské rozhraní, aby vyřešila svůj klesající podíl na trhu vyspělých mobilních telefonů.

Obvinění Nokie americkou počítačovou firmou se mimo jiné týká napojení telefonu na počítač, telekonferencí, menu na dotekovém displeji, uchování energie v čipech či barevného řešení v grafickém rozhraní.

Podniky předložily obě žaloby u federálního soudu v Delaware. Akcie Nokie na americkém trhu poté vzrostly, emise Applu naproti tomu nepatrně oslabila.
Související
Newsletter

Týden s technologiemi Otakara Schöna

Události posledního týdne ve světě technologií podle Otakara Schöna

Editor rubriky Tech Otakar Schön pro Vás vybírá nejzajímavější nebo nejzásadnější události ze světa moderních technologií, které se odehrály v uplynulém týdnu. Každý pátek v podvečer najdete ve své mailové schránce.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem příjmu newsletteru. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru