Vznik chrámu se datuje do 1. století před naším letopočtem. Sdělil to podle tiskových agentur generální tajemník egyptské Nejvyšší rady pro památky Zahí Havás.

Havás se domnívá, že tento zdobený kamenný blok byl součástí chrámu, který vznikl z příkazu královny Kleopatry (69 - 30 let před naším letopočtem) a v moři skončil spolu s některými dalšími stavbami při přírodní katastrofě.

Žulový blok je vysoký 2,25 metrů, devět tun těžký a ozdobený reliéfy. Vyzvednout se ho podařilo za pomoci potápěčů, kteří ho obtočili lany, aby mohl být vytažen na břeh.

U severních břehů Egypta leží i pozůstatky dalších starověkých staveb, které se do moře potopily při přírodních katastrofách.

Kamenný artefakt bude prý hlavní atrakcí plánovaného muzea, které již brzy návštěvníkům představí archeologické předměty vyzdvižené ze dna Středozemního moře.
Související
Newsletter

Týden s technologiemi Otakara Schöna

Události posledního týdne ve světě technologií podle Otakara Schöna

Editor rubriky Tech Otakar Schön pro Vás vybírá nejzajímavější nebo nejzásadnější události ze světa technologií, které se odehrály v uplynulém týdnu. Každý pátek v podvečer najdete ve své mailové schránce.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru