Celkový podíl prohlížečů Microsoftu se v Česku pohybuje kolem 55 procent, což je téměř stejně jako před půl rokem. Vyplývá to z údajů gemiusRanking CZ.

Za různými verzemi Exploreru se drží Firefox se stabilním podílem kolem 35 procent. Třetí Opera má zhruba 5,5 procenta trhu. Na dvojnásobných 3,5 procenta se zvýšil podíl prohlížeče Chrome od Google.

Podle zástupců Microsoftu bude přechod uživatelů k novějšímu Exploreru 8 pokračovat. Jedním z důvodů je výrazně lepší zabezpečení proti starším verzím.

To se projevilo minulý týden, kdy se po návštěvě infikovaných webů spustil v počítačích několika uživatelů škodlivý kód. Vždy se přitom jednalo o starší verzi Explorer 6. Microsoft již na tuto chybu vydal záplatu.

Vedle přechodu na novější verzi Exploreru Microsoft pro zabezpečení počítače doporučuje nastavit zabezpečení prohlížeče na vysoký stupeň, povolit tzv. DEP, dále mít zapnutý firewall, aktuální antivirový program a mít nainstalované všechny bezpečností aktualizace.

Související
Newsletter

Týden s technologiemi Otakara Schöna

Události posledního týdne ve světě technologií podle Otakara Schöna

Editor rubriky Tech Otakar Schön pro Vás vybírá nejzajímavější nebo nejzásadnější události ze světa technologií, které se odehrály v uplynulém týdnu. Každý pátek v podvečer najdete ve své mailové schránce.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru