Záchranný výzkum odkryl zahloubené objekty, ohniště a mocnou kulturní vrstvu, obsahující především keramiku, zvířecí kosti a mazanici. Mezi nalezenými předměty je i překrásně zdobená bronzová jehlice, řekl vedoucí archeologů Ivan Čižmář.

Historický nález archeology překvapil. "Je to náhoda, protože, kdyby při stavbě nešli do takové hloubky, tak to ani neobjevíme. Jde asi o třímetrovou hloubku," řekl Čižmář.

Záchranný archeologický výzkum potrvá ještě přibližně tři týdny. Jednotlivé nálezy z doby 900 až 700 let před naším letopočtem památkáři laboratorně zpracují, poté se zřejmě stanou součástí sbírky Muzea jihovýchodní Moravy ve Zlíně.

Nový parkovací dům pro 220 automobilů staví Zlínský kraj. Náklady na něj činí 62,5 milionu korun. Práce by měly skončit v prosinci letošního roku. Investice výrazně zjednoduší stávající situaci, kdy návštěvníci zlínské nemocnice při cestách za svými příbuznými často nemají kde zaparkovat.
Související
Newsletter

Týden s technologiemi Otakara Schöna

Události posledního týdne ve světě technologií podle Otakara Schöna

Editor rubriky Tech Otakar Schön pro Vás vybírá nejzajímavější nebo nejzásadnější události ze světa technologií, které se odehrály v uplynulém týdnu. Každý pátek v podvečer najdete ve své mailové schránce.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru