Microsoft podle odborného serveru ZDNet již vydal kvůli chybě varování.

Bezpečnostní díra by mohla umožnit hackerům nebo kyberzločincům dostat se k datům uloženým na počítači uživatele tak, že ho s jejím využitím jednoduše přesměrují na falešný web se škodlivým kódem.

Jakmile nic netušící uživatel klikne na webovou stránku, kód je automaticky stažen na jeho počítač a představuje pro hackery jakási "zadní vrátka" pomocí nichž mají přístup do počítače uživatele a ke všem na něm uloženým souborům a dokumentům.

Bezpečnostní dírou jsou nejvíce ohroženi uživatelé operačního systému Windows XP, naopak uživatelé novějších Windows Vista a Windows 7 by měli být v rámci standardního nastavení zabezpečení před útokem chráněni.

Záplatu zatím Microsoft nevydal.

V polovině ledna Německý spolkový úřad pro informační bezpečnost varoval před používáním Exploreru kvůli jiné chybě, kterou firma zjistila po útocích hackerů v Číně. Microsoft posléze vydal bezpečnostní záplatu.

Související
Newsletter

Týden s technologiemi Otakara Schöna

Události posledního týdne ve světě technologií podle Otakara Schöna

Editor rubriky Tech Otakar Schön pro Vás vybírá nejzajímavější nebo nejzásadnější události ze světa technologií, které se odehrály v uplynulém týdnu. Každý pátek v podvečer najdete ve své mailové schránce.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru