Internetový server Black Hawk Safety Net uživatele za poplatek učil hackerské techniky a poskytoval jim ke stažení škodlivé programy, uvedla policie, kterou cituje list Wuhan Evening News.

Server byl údajně odhalen a uzavřen už v loňském roce a list neuvedl, proč se informace dostala na veřejnost až nyní.

Hackerské útoky z Číny si získaly mezinárodní pozornost poté, co kvůli nim v lednu pohrozil největší internetový vyhledavač Google, že z Číny odejde. Peking účast na hackerských útocích proti Googlu popřel.

Útoky hackerů jsou v Číně hodně oblíbené; útočníci k nim používají různé adresy a servery včetně těch, které jsou na Tchaj-wanu či jiných místech.

To znesnadňuje zjištění a prokázání, zda a kým jsou případné soustředěné útoky na jeden cíl koordinovány, píše agentura Reuters.

Související
Newsletter

Týden s technologiemi Otakara Schöna

Události posledního týdne ve světě technologií podle Otakara Schöna

Editor rubriky Tech Otakar Schön pro Vás vybírá nejzajímavější nebo nejzásadnější události ze světa technologií, které se odehrály v uplynulém týdnu. Každý pátek v podvečer najdete ve své mailové schránce.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru