Google Buzz uživatelům umožní rychle si posílat vzkazy, internetové odkazy či fotografie s přáteli či kolegy přímo v Gmailu. Google nabízí i řadu funkcí sociálních sítí, které jsou kompatibilní s mobilní elektronikou, především s chytrými telefony s operačním systémem Android.

Nová technologie Googlu napodobuje některé z klíčových funkcí sociálních sítí Twitter či Facebook, které Googlu čím dál více přetahují uživatele. Google proto zabudoval Buzz přímo do Gmailu a slibuje si od toho rychlý start svých sociálních služeb v rozsáhlé síti uživatelů Gmailu.

Ten je světově třetím nejužívanějším e-mailem na internetovém základě. Podle agentury comScore měl v prosinci 176,5 milionu jednotlivých uživatelů. První pozici měl Windows Live Hotmail od Microsoftu se 369,2 milionu lidí a druhý byl Mail od Yahoo s 303,7 milionu, napsala agentura Reuters.

Produkt Google Buzz byl vyvinut jako otevřený systém a podporuje integraci s aplikacemi Picasa, Google Reader, Flickr, Blogger a Twitter, přičemž další budou následovat. Vývojáři a poskytovatelé služeb, kteří budou chtít integrovat Buzz se svými produkty, mohou využít jednoduché API, které časem nahradí plnohodnotné API.


Stávajícím uživatelům Gmailu se Google Buzz objeví v jejich poštovních schránkách do několika týdnů. Noví uživatelé se mohou do služby Gmail zaregistrovat na adrese www.gmail.com, případně si přečíst o novém produktu více na buzz.google.com.

Na snímku: Spoluzakladatel Googlu Sergej Brin představuje novou službu Google Buzz.

Související
Newsletter

Týden s technologiemi Otakara Schöna

Události posledního týdne ve světě technologií podle Otakara Schöna

Editor rubriky Tech Otakar Schön pro Vás vybírá nejzajímavější nebo nejzásadnější události ze světa moderních technologií, které se odehrály v uplynulém týdnu. Každý pátek v podvečer najdete ve své mailové schránce.

Přihlášením k newsletteru beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru