Systém by měl lépe konkurovat platformám od Applu, Googlu nebo Symbianu společnosti Nokia. Dalším konkurentem bude prostředí bada, které chce letos na jaře ve svých telefonech uvést na trh dvojka na trhu Samsung.

Změna názvu mobilní platformy Windows má signalizovat výraznou změnu filozofie mobilních zařízení, kterou chce Microsoft ve spolupráci se svými partnery nabídnout.

Windows Phone 7 spojí nejrozšířenější pracovní nástroje včetně přístupu ke sdíleným kancelářským dokumentům s širokou nabídkou multimediálních funkcí.

Telefony budou mít speciální tlačítko pro přístup do vyhledávače Bing a pohotovostní obrazovka bude místo statických ikon zobrazovat tzv. živé panely podle nastavení uživatele. Ty umožní mít na displeji například aktuální stavy přátel v sociálních sítích včetně náhledů obrázků nebo pracovní informace.

Systém přinese jednoduché ovládání založené na principu Windows Phone Center. Každé centrum nabídne v rámci jedné obrazovky veškerý obsah spojený s konkrétní činností přesně tak, jak uživatel intuitivně očekává - soubory uložené v telefonu, informace z webu a aktuální data z internetových služeb.

Microsoft se dohodl na podpoře svého operačního systému s většinou výrobců i operátorů. Patří mezi ně mobilní operátoři AT&T, Deutsche Telekom AG, Orange, O2, Sprint, Telefonica, TIM, T-Mobile, Verizon Wireless, Vodafone a výrobci mobilních zařízení Dell, Garmin-Asus, HTC, HP, LG, Samsung, Sony Ericsson, Toshiba a Qualcomm Incorporated.
Související
Newsletter

Týden s technologiemi Otakara Schöna

Události posledního týdne ve světě technologií podle Otakara Schöna

Editor rubriky Tech Otakar Schön pro Vás vybírá nejzajímavější nebo nejzásadnější události ze světa technologií, které se odehrály v uplynulém týdnu. Každý pátek v podvečer najdete ve své mailové schránce.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru