Nejmenovaný mluvčí šanghajské univerzity Ťiao-tchung, považované za jednu z nejlepších v zemi, uvedl, že obvinění obsažená ve zprávě listu New York Times (NYT) jsou zcela nepodložená.

"Byli jsme šokováni a pobouřeni, když jsme se doslechli o obviněních, která mohou poškodit pověst této univerzity," citovala agentura Nová Čína nejmenovaného mluvčího školy.

Vyšetřování, které podnikla odborná škola Lan-sien, druhý terč obvinění listu, nezjistila nic, co by naznačovalo, že útoky vycházely odsud, sdělil Li C´-siang, šéf organizace komunistické strany na škole v pobřežní provincii Šan-tung.

K informaci, podle níž byly útoky vedeny z počítačové třídy, kde učil jistý Ukrajinec, uvedl, že škola nikdy žádného cizince nezaměstnávala. Odmítl také spekulace NYT, podle nichž má škola těsné vazby na armádu.

Google 12. ledna oznámil, že se spolu s dalšími podniky stal obětí rozsáhlého digitálního útoku, který pravděpodobně pocházel z čínského území.

Google poté dal najevo, že uvažuje o odchodu z čínského trhu. Hackerské útoky se staly jedním ze zdrojů napětí mezi USA a Čínou.
Související
Newsletter

Týden s technologiemi Otakara Schöna

Události posledního týdne ve světě technologií podle Otakara Schöna

Editor rubriky Tech Otakar Schön pro Vás vybírá nejzajímavější nebo nejzásadnější události ze světa moderních technologií, které se odehrály v uplynulém týdnu. Každý pátek v podvečer najdete ve své mailové schránce.

Přihlášením k newsletteru beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru