Podle agentury APA o tom informovali odborníci z vorarlberského přírodovědného muzea inatura. Jako prevenci doporučují dbát na "hygienu" v krmítkách.

Do Rakouska se podle expertů nákaza salmonelózy dostala zřejmě ze sousedního Bavorska, kde vyhubila stovky čížků. Zprávy o nemocných či uhynulých žlutozelených opeřencích se nyní objevily na východě Rakouska. Na muzeum inatura se v poslední době obrátil velký počet volajících, kteří upozorňovali na mrtvé ptáky.

Čížci přilétají do Rakouska většinou ze severu Evropy přezimovat. Dají se pozorovat ve velkých hejnech u krmítek. Právě u nich se mohou salmonelózou nakazit i lidé a domácí zvířata, varují odborníci.

Nakažení ptáci bývají apatičtí a nemají z člověka žádný strach. Pokud se ke krmítku slétají, je lepší ho zrušit. Než se budka znovu vrátí na místo, měla by se vydesinfikovat, radí muzeum.
Související
Newsletter

Týden s technologiemi Otakara Schöna

Události posledního týdne ve světě technologií podle Otakara Schöna

Editor rubriky Tech Otakar Schön pro Vás vybírá nejzajímavější nebo nejzásadnější události ze světa moderních technologií, které se odehrály v uplynulém týdnu. Každý pátek v podvečer najdete ve své mailové schránce.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem příjmu newsletteru. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru