Za aplikací se skrývá společnost ClickandBuy, která na internetu provozuje on-line platební služby. U společnosti má účty více než 13 milionů lidí po celém světě a právě účet u ClickandBuy je nutný, abyste mohli Buxter využít.

Aplikace Buxter zpracovává zdarma transakce v eurech nebo amerických dolarech a během čtyř týdnů by měla umožnit platby i v librách. Jiné měny podléhají 5% poplatku za převod. Při přesunu peněz jinam, třeba na bankovní účet, se platí provize 1,9 %, nejméně však dvě eura nebo tři dolary (v budoucnu také dvě libry).

"Lidé na Facebooku sdílejí informace a obrázky, takže proč by nemohli sdílet i peníze?", řekl BBC News Christian von Hammel-Bonten, senior víceprezident ClickandBuy.

Aplikace je určena pro velmi malé platby (na jednom účtu může být maximálně 50 euro) a transakci lze uskutečnit pouze mezi lidmi, kteří jsou přátelé na Facebooku.

Von Hammel-Bonten vyjádřil naději, že lidé budou používat službu k placení vzájemně sdílených výdajů, jako jsou lístky do kina nebo účty v restauraci. "Nesnažíme se konkurovat bankovnímu sektoru. Aplikace není určena k tomu, abyste z ní platili třeba vaše výdaje za plyn nebo nájem," řekl.
Související
Newsletter

Týden s technologiemi Otakara Schöna

Události posledního týdne ve světě technologií podle Otakara Schöna

Editor rubriky Tech Otakar Schön pro Vás vybírá nejzajímavější nebo nejzásadnější události ze světa technologií, které se odehrály v uplynulém týdnu. Každý pátek v podvečer najdete ve své mailové schránce.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru