Analýzy ukázaly, že kostry patří vikinským nájezdníkům a pocházejí z období mezi lety 890 až 1030, tedy z období před normanským vpádem do anglosaské Anglie. Zkoumání jejich zubů ukázalo, že pohřbení lidé vyrůstali v chladnějším klimatu a že pocházejí z různých oblastí dnešní Skandinávie.

Podle archeologů z univerzity v Oxfordu byli popraveni místními Anglosasy v období, kdy Anglie byla častým terčem nájezdů Vikingů.

Vědci se domnívají, že šlo o veřejnou popravu a že Vikingové se předtím museli svléknout - na místě totiž nebyly nalezeny žádné předměty ani pozůstatky oděvů. Většině z nich bylo něco přes 20 let, několika z nich přes 30.

Podle archeologů jde z historického hlediska o mimořádně cenný nález. "Masový hrob, obzvlášť z tohoto období, je opravdu výjimečný," uvedl šéf archeologického týmu David Score.


Hrob byl nalezen při stavbě silnice na sportoviště ve Weymouthu na jižním pobřeží Anglie, kde budou při olympiádě v roce 2012 jachtařské soutěže.

 

Související
Newsletter

Týden s technologiemi Otakara Schöna

Události posledního týdne ve světě technologií podle Otakara Schöna

Editor rubriky Tech Otakar Schön pro Vás vybírá nejzajímavější nebo nejzásadnější události ze světa technologií, které se odehrály v uplynulém týdnu. Každý pátek v podvečer najdete ve své mailové schránce.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru