Londýnský soud ve čtvrtek rozhodl o vině dvaadvacetiletého Chrisdiana Johnsona. Policejní experti analyzovali DNA z krve a slin jeho psa Tysona a porovnali je se vzorky z těla oběti a z místa činu.

Podařilo se jim tak prokázat, že Johnson loni v dubnu poštval v parku ve Stockwellu v jižním Londýně svého stafordširského bulteriéra na šestnáctiletého Seyi Ogunyemiho.

Chlapce a jeho kamaráda přepadla v parku skupinka mladíků a když se jim snažil utéci přes plot, poštval na něj Johnson psa a pak ho ubodal k smrti. Další teenager z útoku vyvázl s devíti bodnými ranami, ale přežil.

Johnson se stal prvním zločincem, který byl usvědčen z toho, že použil nebezpečného psa jako zbraň.

"Pokrok při analyzování DNA psů a dalších technik znamenají, že každý, kdo použije psa k útokům na lidi, může být identifikován a stíhán," řekl po čtvrtečním verdiktu inspektor Mick Norman.

Související
Newsletter

Týden s technologiemi Otakara Schöna

Události posledního týdne ve světě technologií podle Otakara Schöna

Editor rubriky Tech Otakar Schön pro Vás vybírá nejzajímavější nebo nejzásadnější události ze světa technologií, které se odehrály v uplynulém týdnu. Každý pátek v podvečer najdete ve své mailové schránce.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru