Prodejny ve Spojených státech poprvé nabídnou očekávaný dotekový počítač iPad od společnosti Apple. iPady, které půjdou do prodeje jako první, budou stát podle kapacity uchování dat 499, 599 a 699 dolarů, tedy od 9400 do 13.200 korun.

iPad je přenosný plochý počítač s dotekovým displejem, který připomíná větší mobilní telefon. Slouží především k prohlížení internetu a multimediálních souborů a hraní her.

Apple s ním také vůbec poprvé vstupuje na trh elektronických knih, kde dosud ve Spojených státech měla převahu společnost Amazon se svou čtečkou Kindle.

Dosavadní recenze zařízení ve Spojených státech byly velmi kladné. Kritici poukazují na absenci některých technologií, například flashového přehrávače, kamery, mikrofonu, čtečky paměťových karet nebo USB portu.

Za nedostatek považují někteří odborníci i neschopnost provádět více operací najednou.

 

Související
Newsletter

Týden s technologiemi Otakara Schöna

Události posledního týdne ve světě technologií podle Otakara Schöna

Editor rubriky Tech Otakar Schön pro Vás vybírá nejzajímavější nebo nejzásadnější události ze světa moderních technologií, které se odehrály v uplynulém týdnu. Každý pátek v podvečer najdete ve své mailové schránce.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem příjmu newsletteru. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru