Předpokládá se, že se o trh s takzvanými tablety utkají výrobci osobních počítačů i firmy vyrábějící mobilní telefony, například Samsung Electronics a Hewlett-Packard.

Během uplynulého víkendu začala v USA prodávat své tablety iPad firma Apple. Jde o zařízení mezi přenosným počítačem a chytrým telefonem.

Firma Apple o víkendu prodala během prvního dne přes 300 tisíc iPadů. Výsledek výrazně překonal očekávání Wall Streetu a připomněl vstup iPhonů na trh z roku 2007. Ten tehdy zaskočil Nokii, které trvalo téměř dva roky, než spustila vlastní mobil s velkým dotekovým displejem.

Analytik společnosti Rodman and Renshaw předpokládá, že tablet od Nokie bude pravděpodobně pracovat s operačním systémem Windows od Microsoftu. Jiní analytici ale říkají, že by mohl využívat MeeGo od Nokie a Intelu.


Odhady prodeje se výrazně liší. Některé hlasy říkají, že Apple prodá během nynějšího čtvrtletí do konce června milion iPadů, Wall Street předpokládá pět milionů za letošní rok, napsala agentura Reuters.
Související
Newsletter

Týden s technologiemi Otakara Schöna

Události posledního týdne ve světě technologií podle Otakara Schöna

Editor rubriky Tech Otakar Schön pro Vás vybírá nejzajímavější nebo nejzásadnější události ze světa technologií, které se odehrály v uplynulém týdnu. Každý pátek v podvečer najdete ve své mailové schránce.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru