Sharp dále zmínil, že do konce roku by se její 3D televizory měly začít prodávat rovněž v Evropě, Spojených státech a Číně.

Zájem o 3D technologii v poslední době posílil trojrozměrný sci-fi snímek Avatar, který se stal celosvětově nejvýdělečnějším filmem všech dob. Řada výrobců televizorů doufá, že 3D technologie bude pro jejich odvětví stejnou vzpruhou jako přechod od černobílých televizorů k barevným.

Japonský výrobce elektroniky Panasonic či jeho jihokorejský konkurent Samsung Electronics již své 3D televizory na trh uvedli. Další japonský rival Sony plánuje zahájení prodeje 3D televizorů v červnu, napsala agentura Reuters.

Prodej 3D televizorů by měl v letošním roce podle výzkumné společnosti DisplaySearch dosáhnout 2,5 milionu kusů. V roce 2013 by se měl vyšplhat až na 27 milionů kusů.
Související
Newsletter

Týden s technologiemi Otakara Schöna

Události posledního týdne ve světě technologií podle Otakara Schöna

Editor rubriky Tech Otakar Schön pro Vás vybírá nejzajímavější nebo nejzásadnější události ze světa technologií, které se odehrály v uplynulém týdnu. Každý pátek v podvečer najdete ve své mailové schránce.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru