"Aplikace v prostředí internetu nabízejí i menším a začínajícím firmám přístup ke špičkovým technologiím a službám bez nutnosti investovat prostředky do nákupu vlastních serverů," uvedl ředitel divize vývoje Jiří Karpeta.

Využití platformy podle něj může u některých aplikací snížit celkové náklady na provoz až o 60 procent v průběhu tří let.

Uživatelé mají ve Windows Azure k dispozici služby a nástroje pro vývoj a běh vlastních aplikací. Využít přitom mohou jak výpočetní výkon serverů v datových centrech Microsoftu, tak úložnou kapacitu. Platí přitom podle skutečného vytížení.

Koncoví uživatelé mohou využívat například aplikace Microsoft Dynamics, Office Live, Exchange Online, SharePoint Online nebo Windows Live a také aplikace partnerských firem. Stejné aplikace a data jsou přitom dostupné z různých typů zařízení od stolních počítačů až po chytré telefony s připojením k internetu.


První řešení pro rozvoj podnikání na bázi Windows Azure v Česku nabízí Logica. Další lokální partneři Microsoftu v čele se společnostmi Unicorn, Ness Technologies, AutoCont a Kentico na aplikacích pracují.

 

Celosvětově již Windows Azure využívají tisíce firem a organizací včetně NASA, Evropské environmentální agentury či koncernů Siemens a 3M.

Související
Newsletter

Týden s technologiemi Otakara Schöna

Události posledního týdne ve světě technologií podle Otakara Schöna

Editor rubriky Tech Otakar Schön pro Vás vybírá nejzajímavější nebo nejzásadnější události ze světa technologií, které se odehrály v uplynulém týdnu. Každý pátek v podvečer najdete ve své mailové schránce.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru