Izrael zakázal dovoz počítačových tabletů iPad od americké společnosti Apple. Úřady uvádějí jako důvod obavy z toho, že počítač bude zabírat příliš velkou kapacitu bezdrátových sítí a bude ohrožovat chod jiných přístrojů.

Úřady již zabavily kolem desítky iPadů s dotekovým displejem od tohoto týdne, kdy Izrael nové opatření vyhlásil. Zákaz nedovoluje nikomu, ani turistům, dovážet iPady do Izraele, dokud místní úřady neuznají, že je přístroj v souladu s lokálními technickými standardy.

Lidé z izraelského ministerstva spojů se obávají interferencí mezi iPady a dalšími přístroji. "Nestaráme se o to, kde lidé přístroje koupili. Ale bez regulace by byl chaos," uvedl jeden z ředitelů ministerstva.

Podle něj mají iPady s americkým standardem silnější signál než konkurenční zařízení v evropských a izraelských sítích a mohly by ostatní bezdrátová spojení přerušit. Někteří obyvatelé Izraele si ale přivezli iPad do země ještě před tím, než stát tyto přístroje zakázal.

Softwarový developer Amnon, který si dovezl iPad legálně ještě před zákazem a který odmítl říci příjmení, uvádí, že on a jeho kolegové iPad potřebují, aby pro něj mohli vyvíjet nové aplikace. Dodal, že vývoj takových aplikací představuje v Izraeli živobytí pro několik stovek lidí, napsala agentura AP.

Související
Newsletter

Týden s technologiemi Otakara Schöna

Události posledního týdne ve světě technologií podle Otakara Schöna

Editor rubriky Tech Otakar Schön pro Vás vybírá nejzajímavější nebo nejzásadnější události ze světa moderních technologií, které se odehrály v uplynulém týdnu. Každý pátek v podvečer najdete ve své mailové schránce.

Přihlášením k newsletteru beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru