Apple nejprve uvedla na trh verzi iPadu s technologií Wi-Fi. Za první týden od uvedení na trh 3. dubna společnost prodala přes 500 tisíc těchto přístrojů.

Hned po zahájení prodeje iPadů se však objevily také první negativní ohlasy od uživatelů. Ti si stěžují například na dobíjecí režim přístroje, neúplnou kompatibilitu s ostatními zařízeními Apple či horší dostupnost připojení.

Mnoho analytiků předpokládá, že Apple prodá letos kolem pěti milionů těchto tabletů. Odhady se ale značně liší. Nynější nejnižší cena přístroje je 499 dolarů (9380 Kč).

Díky uvedení verze, která se v USA napojí na 3G síť telekomunikačního operátora AT&T, se předpokládá, že poptávka po iPadech zůstane vysoká. Přístroj s 3G technologií půjde 30. dubna do podnikových prodejen a firma ho bude rozesílat lidem, kteří si ho objednali.

Model 3G se dá předobjednat od poloviny března. Ale ty, kteří si objednávají přístroj v internetové prodejně Apple nyní, firma informuje, že jejich iPad bude odesílat až 7. května. Model s 3G, který bude také disponovat napojením na Wi-Fi, bude o 130 dolarů dražší. iPady o 16, 32 a 64 gigabajtech budou tedy stát 629, 729 a 829 dolarů.

Apple minulý týden oznámila, že uvedení iPadů na zahraniční trhy oddálí o jeden měsíc kvůli vysoké poptávce v USA. Na konci května by tedy měly být iPady ke koupi také v Austrálii, Británii, Francii, Itálii, Japonsku, Kanadě, Německu, Španělsku a Švýcarsku.

10. května začne Apple pro tyto trhy také přijímat předobjednávky. V České republice první verzi přístroje nabízejí takzvaní šedí dovozci na internetových serverech.
Související
Newsletter

Týden s technologiemi Otakara Schöna

Události posledního týdne ve světě technologií podle Otakara Schöna

Editor rubriky Tech Otakar Schön pro Vás vybírá nejzajímavější nebo nejzásadnější události ze světa technologií, které se odehrály v uplynulém týdnu. Každý pátek v podvečer najdete ve své mailové schránce.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru