Generální ředitel švédské společnosti Hans Vestberg dodal, že takzvané chytré mobilní telefony s operačním systémem a nová mobilní zařízení s přístupem na internet zajišťují odvětví růst. Operátoři proto přizpůsobují tarify a ceny, aby vyšli zákazníkům vstříc.

Podle manažera Ericsson také zkouší vstoupit na nové trhy mimo odvětví tradičních telekomunikací. Vestberg jmenoval například kabelové a televizní společnosti, zdravotní péči, státní sektor, dopravu a síťové služby. D

Poradenská skupina Deloitte počátkem roku varovala, že letos by se mobilní sítě s téměř 600 miliony mobilních širokopásmových připojení mohly dočkat obdoby dopravního kolapsu.

Telekomunikační technologie, které mohou zvýšit výkonnost stávajících bezdrátových sítí, by měly růst rychleji než celkové výdaje na informační technologie.
Související
Newsletter

Týden s technologiemi Otakara Schöna

Události posledního týdne ve světě technologií podle Otakara Schöna

Editor rubriky Tech Otakar Schön pro Vás vybírá nejzajímavější nebo nejzásadnější události ze světa technologií, které se odehrály v uplynulém týdnu. Každý pátek v podvečer najdete ve své mailové schránce.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru