T-Mobile se bude při blokování obsahu řídit podle databáze renomované britské organizace Internet Watch Foundation. Současně začíná spolupracovat s českou Horkou linkou Národního centra bezpečnějšího internetu.

"Zavedení služby blokování nelegálního obsahu na webových stránkách je dalším krokem, kterým chce společnost T-Mobile přispět k bezpečnějšímu internetovému prostředí a současně pomoci při potírání násilí páchaném na dětech," uvedla Jitka Chocová z T-Mobilu.

Vedle dětské pornografie bude firma blokovat témata dětské prostituce, obchod s dětmi, pedofilní zájem a další nelegální sexuální praktiky se vztahem ke zneužívání dětí.

T-Mobile je největší tuzemský mobilní operátor s 5,5 milionu zákazníků.
Související
Newsletter

Týden s technologiemi Otakara Schöna

Události posledního týdne ve světě technologií podle Otakara Schöna

Editor rubriky Tech Otakar Schön pro Vás vybírá nejzajímavější nebo nejzásadnější události ze světa technologií, které se odehrály v uplynulém týdnu. Každý pátek v podvečer najdete ve své mailové schránce.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru