Apple již dříve uvedl, že nejprve se iPady objeví v Austrálii, Británii, Francii, Itálii, Japonsku, Kanadě, Německu, Španělsku a Švýcarsku. Objednávky od zahraničních zájemců z těchto trhů začne přijímat 10. května.

Od července chce pak firma prodej rozšířit do Rakouska, Belgie, Hongkongu, Irska, Lucemburska, Mexika, Nizozemska, Singapuru a na Nový Zéland.

Společnost původně plánovala zahájení prodeje iPadů v zahraničí koncem dubna, kvůli nečekaně vysoké poptávce na domácím trhu však tento termín posunula.

Přenosný plochý počítač s dotekovým displejem, který připomíná větší mobilní telefon, má překlenout mezeru mezi chytrým mobilem a laptopem a slouží především k prohlížení internetu a multimediálních souborů a hraní her.

Apple na počátku minulého týdne oznámil, že za 28 dní od zahájení prodeje prodal jeden milion svých přístrojů iPad. Uživatelé si rovněž stáhli 12 milionů softwarových aplikací a 1,5 milionu digitálních knih.

U iPadu se firmě podařilo dosáhnout hranice jednoho milionu prodaných kusů mnohem dříve než u telefonu iPhone. Ten této hranice dosáhl až za 74 dní prodeje. Analytici odhadují, že v letošním roce by mohl Apple prodat pět milionů iPadů, napsala agentura Reuters.
Související
Newsletter

Týden s technologiemi Otakara Schöna

Události posledního týdne ve světě technologií podle Otakara Schöna

Editor rubriky Tech Otakar Schön pro Vás vybírá nejzajímavější nebo nejzásadnější události ze světa moderních technologií, které se odehrály v uplynulém týdnu. Každý pátek v podvečer najdete ve své mailové schránce.

Přihlášením k newsletteru beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru