Díky spolupráci s počítačovými odborníky kriminální policie pak policisté v krátké době nalezli místo a počítač, ze kterého dívka zprávu napsala, a následně i autorku samotnou, která skončila v nemocnici.

Žena, která na případ upozornila, si informaci umístěnou na "jistém diskusním a informačním internetovém portálu" podle mluvčí pražské policie Evy Miklíkové přečetla ve středu kolem páté hodiny ranní. Dívka ve vzkazu napsala, že si chce vzít život pomocí léků a alkoholu. Žena podle policejní mluvčí informaci nejprve nebrala příliš vážně. O dvě hodiny později se však na stejném webu dozvěděla, že si dívka již léky vzala. Vzkaz zněl věrohodně, a proto vytočila linku 158.

Policisté podle Miklíkové ihned začali po dívce pátrat. "V této souvislosti přizvali ke spolupráci počítačové experty z kriminální služby a požádali je, aby se pokusili zjistit, z jakého místa byla informace na internet umístěna. Poté již bylo vše otázkou času. Kriminalistům se do hodiny podařilo vypátrat, že počítač, ze kterého byl vzkaz odeslán, se nachází na severní Moravě. Pražští policisté tak okamžitě kontaktovali své moravské kolegy, kteří vyjeli na konkrétní místo, aby oznámení prověřili," uvedla mluvčí.

Na místě však policisté dívku nenalezli, akce se tak protáhla ještě o několik hodin. Kolem 14:30 ji konečně nalezli v bytě jejího přítele. Na první pohled bylo podle Miklíkové jasné, že dívka vypila "větší množství alkoholu", což se prokázalo dechovou zkouškou. "Protože nebylo jasné, v jakém je stavu a zda nepožila také léky, byla převezena na vyšetření do nemocnice, odkud byla následně propuštěna," sdělila policejní mluvčí.

Dívka se podle ní dlouhodobě léčí s psychickými problémy. Podle Miklíkové sama řekla, že má deprese a "nebaví ji život". To bylo také důvodem, proč vzkaz na internet napsala, uvedla mluvčí. Policie se podle ní případem dál zabývá.
Související
Newsletter

Týden s technologiemi Otakara Schöna

Události posledního týdne ve světě technologií podle Otakara Schöna

Editor rubriky Tech Otakar Schön pro Vás vybírá nejzajímavější nebo nejzásadnější události ze světa technologií, které se odehrály v uplynulém týdnu. Každý pátek v podvečer najdete ve své mailové schránce.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru