Přechod na operační systémy Mac OS od společnosti Apple a Linux s otevřeným zdrojovým kódem začal podle několika zaměstnanců Googlu, s nimiž list FT hovořil, v lednu po hackerském útoku na čínské aktivity Googlu. Společnost McAfee zabývající se zabezpečením internetu tehdy uvedla, že elektronické útoky na Google a další západní společnosti zneužily tehdy neznámé trhliny v internetovém prohlížeči Explorer.

Tato slabina přitom byla ve všech současných verzích Windows. A tento operační systém běží na devíti z deseti osobních počítačů ve světě.

"S Windows již neděláme. Je to snaha o zabezpečení," citoval list jednoho ze zaměstnanců Googlu. "Pořídit nový přístroj s Windows nyní vyžaduje souhlas ředitele iformačních technologií," dodal jiný pracovník.

Google ve zprávě pouze uvedl, že na zajištění efektivity svých aktivit neustále pracuje. "Specifické provozní záležitosti ale nebudeme komentovat," dodal.

Google - špeh jako každý jiný - čtěte ZDE

Facebook porazil v návštěvnosti i Google, překvapil průzkum v USA - čtěte ZDE


Google již nabízí elektronickou poštu a další software, který produktům od Microsoftu konkuruje. Nyní pracuje na vývoji vlastního operačního systému, který staví na základech svého prohlížeče Chrome. Nejprve se s ním chce zaměřit na netbooky či notebooky, napsala agentura Reuters.

Související
Newsletter

Týden s technologiemi Otakara Schöna

Události posledního týdne ve světě technologií podle Otakara Schöna

Editor rubriky Tech Otakar Schön pro Vás vybírá nejzajímavější nebo nejzásadnější události ze světa technologií, které se odehrály v uplynulém týdnu. Každý pátek v podvečer najdete ve své mailové schránce.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru