Podnik dostal název Linaro a jeho zakladatelem jsou podniky Texas Instruments, ARM, Freescale, Samsung, IBM a ST-Ericsson.

"Prudký růst vývoje softwaru s otevřeným kódem je už teď možné vidět u mobilních a spotřebitelských produktů, které fungují na bázi internetu a trvalého připojení," uvedl šéf společnosti Linaro Tom Lantzsch.

Linaro je koncipován jako not-for-profit, což znamená, že jeho primárním úkolem není tvorba a maximalizace zisku. Firmy chtějí využít rostoucí obliby operačního systému Linux a jeho verzí pro mobilní telefony.

Na bázi Linuxu je postaven například operační systém Android společnosti Google, a dále systémy LiMo, MeeGo, Ubuntu a webOS.

"Díky nárůstu investic do klíčových projektů s otevřeným zdrojovým kódem Linaro pomůže nastolený trend urychlit. Celé odvětví zefektivní a přiblíží jeho komunitě, což umožní nabídnout ty nejlepší produkty na bázi Linuxu ku prospěchu spotřebitele," dodal podle agentury Reuters Lantzsch.

Související
Newsletter

Týden s technologiemi Otakara Schöna

Události posledního týdne ve světě technologií podle Otakara Schöna

Editor rubriky Tech Otakar Schön pro Vás vybírá nejzajímavější nebo nejzásadnější události ze světa technologií, které se odehrály v uplynulém týdnu. Každý pátek v podvečer najdete ve své mailové schránce.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru