Google je kvůli sbírání nezabezpečených dat vyšetřován v řadě zemí světa a obviňován zejména z porušování soukromí a nelegálního získávání soukromých údajů.

Google je kvůli sbírání dat vyšetřován v Německu a dalších evropských zemích. Vyšetřování proti firmě v poslední době zahájily kanadské a australské úřady a v USA zatím vede neoficiální šetření Federální obchodní komise. Google sdělil, že bude s úřady plně spolupracovat.

Google přiznal, že při fotografování ulic pro službu Street View získal i data z nezabezpečených sítí WiFi. Problém se týká rovněž České republiky, kde už s firmou vede správní řízení Úřad pro ochranu osobních údajů.

Google tvrdí, že jeho vozy, které fotografie pro Street View pořizují, osobní údaje z bezdrátových sítí nasnímaly omylem.
Související
Newsletter

Týden s technologiemi Otakara Schöna

Události posledního týdne ve světě technologií podle Otakara Schöna

Editor rubriky Tech Otakar Schön pro Vás vybírá nejzajímavější nebo nejzásadnější události ze světa technologií, které se odehrály v uplynulém týdnu. Každý pátek v podvečer najdete ve své mailové schránce.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru