Google je kvůli sbírání nezabezpečených dat vyšetřován v řadě zemí světa a obviňován zejména z porušování soukromí a nelegálního získávání soukromých údajů.

Google je kvůli sbírání dat vyšetřován v Německu a dalších evropských zemích. Vyšetřování proti firmě v poslední době zahájily kanadské a australské úřady a v USA zatím vede neoficiální šetření Federální obchodní komise. Google sdělil, že bude s úřady plně spolupracovat.

Google přiznal, že při fotografování ulic pro službu Street View získal i data z nezabezpečených sítí WiFi. Problém se týká rovněž České republiky, kde už s firmou vede správní řízení Úřad pro ochranu osobních údajů.

Google tvrdí, že jeho vozy, které fotografie pro Street View pořizují, osobní údaje z bezdrátových sítí nasnímaly omylem.
Související
Newsletter

Týden s technologiemi Otakara Schöna

Události posledního týdne ve světě technologií podle Otakara Schöna

Editor rubriky Tech Otakar Schön pro Vás vybírá nejzajímavější nebo nejzásadnější události ze světa moderních technologií, které se odehrály v uplynulém týdnu. Každý pátek v podvečer najdete ve své mailové schránce.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem příjmu newsletteru. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru